Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
10-05-2022 17:23:08

Afet Bölgesinde Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor.

Çatalzeytin ziyaretimiz sonrasında Bozkurt ilçemizi ziyaret ederek devam eden çalışmaları yerinde inceledik. İlçe merkezimiz başta olmak üzere dört bir yanda çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Bozkurt İlçemizde yaşanan afet sonrasında başlatılan çalışmalar kapsamında sanayi sitesinin %85’i tamamlandı. Haziran ayı içinde hak sahiplerine teslim edilecek. Selde bahçesi ve zemin katı hasar alan İmam Hatip Lisesi binası onarılarak eğitime hazır hele getirildi. 12 derslikli Bozkurt Ortaokulu inşaatı ve 100 öğrenci kapasiteli lise pansiyonu inşaatı devam ediyor. Bunların hepsi önümüzdeki eğitim öğretim dönemine tamamlanarak inşallah hizmete girmiş olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapımına başlanan ilçe stadyumu, yürüyüş pisti, soyunma odaları, kafetarya ve kapalı halı sahanın bulunduğu spor kompleksinde çalışmalarda sona yaklaşıldı. Haziran sonu teslim edilecek. 500 kişilik kapalı spor salonu ihalesi Haziran ayı içerisinde yapılacak. Enerjisa hizmet binasında onarım çalışmalar tamamlanmak üzere, yakında hizmete giriyor. İlçe merkezine yapılan 4 araç ve 2 yaya köprüsünde inşatlar devam ediyor. Bir tanesi Haziran ayında hizmete girecek. Bozkurt meydanı projesinde çalışmalar devam ediyor. Türkiye’ye örnek olacak bir meydan projesi burada uygulanıyor. Kaymakamlık binasında Ağustos ayında teslimi planlanmak üzere çalışmalar devam ediyor. Belediyemiz tarafından yapılan terminal inşaatı tamamlandı. Burası da yakında hizmete başlayacak. 6 etapta 630 konut, 123 işyeri olarak inşaatına başlanan TOKİ’lerde çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Özellikle baharın gelmesiyle birlikte çalışmalar oldukça hız kazanmış durumda. Altyapı çalışmaları içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon olmak üzere büyük oranda tamamlandı. ENERJİSA, TELEKOM ve KARGAZ ekipleri çalışmalarına devam ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda doğalgaz, sanayi sitesinin tamamlanmasıyla birlikte kullanılmaya başlanmış olacak. Yıl sonuna kadar konutlarımız da doğalgaza kavuşacak. Köylerimizde ağır geçen kış şartları sonrasında eriyen karlarla ve yağışla birlikte ciddi manada heyelanlar var. Buralarda acil müdahaleler hemen yapılarak yollar ulaşıma açılıyor ve kalıcı müdahaleler için kısa sürede çalışmalar yapılıyor. Köylerimizde içme suyu sıkıntısı olan yerlerde çalışmalar büyük oranda tamamlandı. Köy meydanlarının parke kaplanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Tüm bu çalışmalar büyük bir uyum içerisinde gerçekleşiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Bakanlıklarımız, Valiliğimiz, Milletvekillerimiz, bizler, Kaymakamlığımız, Belediyemiz, ilçe teşkilatımız ve ilgili kurum ve kuruluşlarımız büyük bir uyum içerisindeyiz. Kaymakamımız oldukça tecrübeli, belediye başkanımız canhıraş çalışmalarına devam ediyor. İlçe teşkilatımız her zaman hemşehrilerimizin yanındalar. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyoruz.
Çatalzeytin ilçemizde son zamanlarda yaşanan yoğun yağışlardan dolayı geçici menfezlerde tahribat oluşmuştu. Buralarda ilgili kurum ve kuruluşlar çalışmalarına devam ediyor. Köy yollarımız büyük oranda açıldı. Yakında ulaşıma kapalı köy yolumuz kalmayacak. Sel sonrası başlatılan dere ıslah çalışmaları devam ediyor. Köylerde yapılacak köprüler için ihaleler yapıldı, çalışmalara başlandı. İlçe merkezinde Köy Hizmetleri Köprüsü yıkılıp yeniden yapılacak. Gençlik Spor Bakanlığımızın yapacağı öğrenci yurdu için proje çalışmaları devam ediyor. 20 yataklı hastane inşaatı yakın zamanda tamamlanacak. Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Lisesi atölye ve işlik binası temeli atıldı. 4 kat olarak inşaatı devam ediyor. Yine lise binamızın güçlendirme çalışmaları devam ediyor. Çatalzeytin Devrekani arası yol ihalesi yapıldı ve çalışmalar başladı. Harda Çayı taşkın koruma duvarında çalışmalar çift taraflı olarak sürüyor. Çatalzeytin futbol sahası, Akçay kenarına yapılacak taşkın koruma duvarının ardından yeniden yapılacak. Kapalı spor salonu, kapalı halı saha ve soyunma odalarının bulunacağı spor kompleksinin zemin etüdü ve proje çalışmaları devam ediyor. Beton santrali ve parke fabrikası ihaleleri yakında İl Özel İdaresi tarafından yapılacak. Doğalgaz projelendirme çalışmaları başladı.
Tüm bu çalışmalar sayın Cumhurbaşkanımızın yoğun ilgi, destek ve takipleriyle ilerliyor. İlk günden bu tarafa taleplerimiz doğrultusunda talimatlarını verdi. Bakanlarımız burada çok büyük işlere imza attılar. Onların koordinasyonunda tüm çalışmalar sıkıntısız ve hızlı bir şekilde ilerliyor. Buradaki personel de özverili bir şekilde çalışıyor. Tüm bu çalışmalara destek veren başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanlarımıza, Valimize, Milletvekillerimize, kurum ve kuruluşlarımızın amirlerine, kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve personellerine, ilçe başkanlarımıza, il genel ve belediye meclis üyelerimize, teşkilatımıza ve hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyoruz. Rabbim benzeri afet ve musibetlerden milletimizi ve tüm insanlığı korusun.
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.