Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
28-04-2021 22:50:23

AK PARTİ İL BAŞKANI ÜNLÜ: “SOYKIRIM ARAYANLAR KENDİ TARİHİNE BAKSIN”

AK PARTİ İL BAŞKANI ÜNLÜ: “SOYKIRIM ARAYANLAR KENDİ TARİHİNE BAKSIN”

AK Parti İl Başkanı Doğan ÜNLÜ, son yaşanan gelişmeler üzerine basın açıklaması yaptı.
ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını soykırım olarak tanımlamasına sert tepki gösteren AK Parti İl Başkanı Doğan ÜNLÜ “Soykırım arayanlar kendi tarihine baksın” dedi. Başkan Ünlü “Türk milletinin şanla şerefle dolu tarihinde soykırım yoktur ve hiçbir zaman olmamıştır. Türk milleti gittiği her yere barış, huzur ve adalet götürmüştür. 1915 olaylarını sözde soykırım olarak niteleyenler önce kendi tarihine baksın. Bugünkü Amerika kurulurken katlettikleri Kızılderilileri, Vietnam’da, Japonya’da, Kore’de, Afganistan’da, Irak’ta ve son olarak Suriye’de dünya tarihinin en büyük vahşet ve katliamlarına imza atan Amerika ‘soykırım’ kelimesini kullanacak en son ülkedir. ‘Özgürlük getiriyoruz’ diyerek girdiği her yeri kan ve gözyaşına boğan Amerika başkanının yaptığı açıklama Türk milleti için yok hükmündedir.” diye konuştu.

Ülkemiz için düşmanca tavır besleyen dış mihrakların yurt içi destekçilerinin vatanımıza ve milletimize hainlik yapmak için fırsat kolladığını belirten Ünlü: “Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan rektör ataması sonrası, üniversite öğrencisi ve mensubu olmayan terör örgütleriyle ilişkileri olan kişilerin de destek verdiği eylemlerin ikinci bir Gezi hazırlığı olduğunu söylemiştik. Bu eylemlere katılanların yanında terör örgütleriyle ilişkili kişileri de içine alacak şekilde tamamını sahiplenmeye çalışan CHP İl Başkanı Hikmet ERBİLGİN “pırıl pırıl gençler” olarak nitelendirmişti. CHP milletvekili Hasan Baltacı da bizim çocuklarımız demişti. Bugün görüyoruz ki Boğaziçi’nde eylemleri organize eden bu grup sözde Ermeni soykırımını tanıdığını belirtiyor. Ben de CHP İl Başkanı Erbilgin’e ve milletvekili Hasan Baltacı’ya soruyorum. ‘Pırıl pırıl gençler’ dediğiniz, ‘bizim çocuklar’ diyerek savunduğunuz Boğaziçi öğrencisi dahi olmayan bu gurubun sözde Ermeni Soykırımı açıklamasına ne diyorsunuz ? Siz de mi o grupla aynı düşünüyorsunuz? Hikmet Erbilgin’in daha bir hafta önce ziyaretine gittiği CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu'nun sözde Ermeni Soykırımını kabul eden, savunan paylaşımları herkesin malumu. Kaftancıoğlu’nun her yaptığı rezalete destek verip fotoğraf çektirip bir de bunu gururla paylaştığına göre sen de aynı düşünüyorsun herhalde Erbilgin. Kapalı kapılar ardında ittifak kurduğunuz, her platformda savunduğunuz HDP’nin sözde Ermeni Soykırımı açıklamalarına neden sessiz kalıyorsunuz? Bu soruların cevabını biz biliyoruz, milletimiz zaten biliyor. Bu aziz milletin ferasetini, basiretini hafife almayın. Sizin esen rüzgara göre savruluşunuzun en büyük şahidi de yine aziz milletimizdir. Amerika’nın Sözde soykırım açıklamasına destek olanları, her zaman olduğu gibi devletinin milletinin yanında yer almayarak düşmanlarının yanında yer almayı tercih eden zihniyeti de kınıyor ve lanetliyorum.” dedi.
Cumartesi günü Kuzey Irak’a başlatılan kara harekatı ile ilgili de konuşan Başkan Ünlü “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz cumartesi gecesi Kuzey Irak’a yeni bir harekat başlattı. Milli bekası için son dönemde gerçekleştirdiği operasyonlarda muvaffak olan ülkemiz Allah’ın izniyle Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında da tarih yazacaktır. Gerçekleştirdiğimiz başarılı operasyonlarla ülkemizin içindeki terör unsurlarını bitirme noktasına geldik. Şimdi ise yeni bir evreye geçtik, terör örgütünün inlerine giriyoruz. Örgütlendikleri kampları, mağaraları başlarına yıkıyoruz. Milletimize söz verdik, bu ülkenin gündeminden terörü çıkaracağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da dediği gibi ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışıyla yürütülen bu mücadelede kahraman Mehmetçiğimizin karşısında dayanabilecek hiçbir güç tanımıyoruz. Bu mücadelede en büyük silahımız milletimizin ordumuza olan koşulsuz desteğidir. Bir diğer silahımız ise milli savunma sanayimizdeki yerli teknolojidir. Son dönemde yaptığımız atılımlarla birlikte savunma sanayiindeki yerlilik oranını yüzde 20’den yüzde 70’lere çıkardık. Aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Bu vesileyle Kuzey Irak’ta, Metina’da, Avaşin’de, Basyan’da, Kandil’de vatanımız, devletimiz, bayrağımız, milletimiz için kahramanca mücadele veren Türk Silahlı Kuvvetlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Dualarımız kahraman ordumuzla.” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.